مصاحبه پناهندگی در اتریش

پناهندگی در اتریش

روند مصاحبه پناهندگی در اتریش

 

در این مطلب قصد داریم در رابطه با پروسه مصاحبه پناهندگی در اتریش و جنبه های حقوقی آن صحبت کنیم. از آنجایی که بسیاری از متقاضیان اطلاعت ناکافی و یا اشتباه از قوانین پناهندگی در اتریش دارند ، موسسه اعزام دانشجو اندیشه پویان دکتر عابدیان در این راستا می کوشد تا برخی ابهامات در این روند را روشن نماید.

در این روند ، کارمندان و ادارات دولتی مهاجرت یقینا پرسشهایی را در رابطه با کیس و علت ارائه درخواست پناهندگی فرد می پردازند و همینطور انتظار پاسخ قانع کننده ای را از وی دارند. شایان ذکر است که آنها تنها علت مشخص برای پناهندگی را ، تهدیدات و خطرات جانی را که متوجه شخص می باشد  دلیل اصلی می دانند و تحت هیچ شرایطی موقعیت اجتماعی و یا فرهنگی و یا خفقان و سرکوب کشور متقاضی را ملاک قرار نمی دهند .

قضات و کارمندان امور پناهندگی و مهاجرت اتریش ، ملاک اساسی خود را در قضاوت این که متقاضی به عنوان پناهنده در اتریش قبول گردد یا خیر را، متکی به دلایل شخصی  وی قرار میدهند ، به عبارت دیگر با وجود هرمیزان ناامنی در جامعه کشور متقاضی ، وی باید اثبات نماید که در کشور خویش مورد آزار و اذیت قرار گرفته و با خطر شکنجه و یا مرگ مواجه بوده است . 

 

کیس پناهندگی در اتریش 

 

کیس مهم برای قضات و حقوقدانان امور پناهندگی بستگی به دلایل متقاضی دارد. کیس هایی مانند عضویت در گروه های مذهبی و اقلیت ، سیاسی و گرایشات جنسی و .... همگی قابل قبول هستند اما باید توجه داشت که آنها برای بررسی هر یک از کیس ها ، در آن زمینه تحقیقات گسترده ای انجام خواهند داد و شخص متقاضی می بایست از اطلاعات و جزئیات کافی و نحوه ی چگونگی بیان آن برخوردار باشد تا بتواند به صراحت به تحقیقات و مصاحبه قضات در رابطه با کیس ارائه شده توضیح دهد.

شایان ذکر است که مصاحبه کنندگان و مسئولان امور پناهندگی و مهاجرت در حوزه شغلی خود دارای تحصیلات ارشدی در زمینه های حقوق و روانشناسی هستند و تجارب بسیاری در زمینه پناهندگی دارند ، به همین خاطر این مهم است که متقاضی قبل از ارائه درخواست پناهندگی خود تحقیقات لازم را در این زمینه به عمل آورد و حتما با وکیل حقوقی مشورت نماید . همینطور این نکته نیز حائز اهمیت است که حقوقدانان و قضات امور مهاجرت و پناهندگی از قوانین و نحوه داوری و قضاوت و صدور احکام در سیستم حکومتی و سیاسی کشور متقاضی بسیار بیشتر از خود آنها اطلاع دارد.

 

کیس پناهندگی مذهبی 

 

در برخی از کشور ها تغییر دین دادن بسیار عمل پر ریسک می باشد و با خطرات زیادی مواجه است ، به همین دلیل بسیاری از افراد مجبور هستند به کشورهای مجاور خود سفر کرده و در آن محل تغییر مذهب دهند. اما پس از طی این روند متقاضی می بایست به کشور خود بازگردد و مدتی در کشور خویش بگذراند و بعد از پیدا کردن تهدید و یا خطر جانی از آنجا فرار کرده و خود را به کشور مقصدش ( اتریش و یا کشورهای شنگن )برساند و در آنجا و تقاضای پناهندگی خود را به مراکز دولتی تسلیم نماید. لازم به ذکر است که مصاحبه پناهندگی جنبه ی بازجویی دارد و درست مانند یک بازجو از متقاضی سوالات متعددی می شود ، به طوری که شخص بعد از مصاحبه شوکه خواهد شد که البته این امری طبیعی می باشد لذا پیشنهاد می شود قبل از تقاضای پناهندگی با وکلای مجرب حقوقی مشورت شود.

 

-اخذ پذيرش از دانشگاه های رایگان آلمان و اتریش و سایر کشورها با كمترين هزينه
- ثبت نام خوابگاه 
-مشاوره رايگان و مصاحبه سفارت
- اخذ ويزاي توريستي شينگن و دوره های زبان
-وکیل پناهندگی
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه اعزام دانشجو اندیشه پویان تماس حاصل نمایید.

 

http://www.andishepooyan.ir

88080308

66514111

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir