ویزای اتریش و وقت سفارت

اتریش عضو اتحادیه اروپا و حوزه شِنگِن می باشد. احراز شرایط ورود هنگام ورود و توسط مأمورین مرزبانی بررسی میشوند. اتباع ایرانی برای سفر به اتریش نیاز به ویزا دارند. مدت زمان اقامت در هر نیم سال نمی بایست بیش از 90 روز باشد.

توجه داشته باشید درخواست روادید نوع D (اقامت) مستقیما در سفارت اتریش و پس از تنظیم وقت مصاحبه از طریق ایمیل (رجوع شود به ارسال پرسشنامه در انتهای صفحه) امکان پذیر است.

 

سایر مسافرین میتوانند منحصرا از طریق ایمیل (رجوع شود به ارسال پرسشنامه در انتهای صفحه) وقت مصاحبه تنظیم نمایند.

لطفا توجه داشته باشید

درخواست های روادید نوع دی (ویزای ملی)، نوع ای ( ویزای ترانزیت فرودگاهی)، اقامت و پناهندگی مستقیما نزد سفارت اتریش و فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.

تعیین وقت جهت ارائه درخواست، منحصرا از طریق ایمیل (رجوع شود به ارسال پرسشنامه و نقطه نظرات در انتهای صفحه) صورت می پذیرد.

درخواست روادید شنگن در مرکز وی اف اس قابل ارائه  و پذیرش می باشد. در موارد استثنا درخواست های روادید شنگن میتواند مستقیما به سفارت ارائه شود.بدین منظور متقاضی میبایست طی یک ایمیل به سفارت و ذکر دلایل دقیق خود مبنی بر تمایل مراجعه به سفارت و عدم تمایل به حضور در مرکز وی اف اس جهت درخواست روادید را عنوان و از این طریق وقت مصاحبه ای درخواست نماید. لطفا در ایمیل خود حتما شماره تماس را نیز اعلام نمائید.      

 

 

 

تلفن بخش کنسولگری: 46 00 75 22 (21) 98+، دوشنبه ها الی پنجشنبه ها 14:00 الی 15:30 به وقت محلی

ساعت مراجعه برای ارائه درخواست هایی که احتیاج به وقت قبلی ندارند: دوشنبه ها الی پنجشنبه ها از ساعت 8 الی 11   (تقویم روزهای تعطیل در سال 2018)

تکمیل نواقص پرونده و همچنین تحویل اظهارنامه های کتبی: دوشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 11:30 الی 12:30

تحویل نامه (پس از هماهنگی ): دوشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30

تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: دوشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30

درخواست روادید و یا اقامت «فقط» با تعیین وقت قبلی امکانپذیر است. وقت جهت ارائه درخواست منحصرا از طریق ایمیل صورت میپذیرد. (رجوع شود به ارسال پرسشنامه و نقطه نظرات در انتهای صفحه)

بر اساس تصمیمات سازمانی، ورود شما به سفارت تنها 30 دقیقه قبل از وقت تعیین شدهء قبلی امکان پذیر می باشد.

بخش ویزا سفارت از طریق شماره تلفن 0046 2275 (21) 98+ (از ساعت 14 الی 15:30 به وقت محلی) و یا از طریق ایمیل (رجوع شود به ارسال پرسشنامه و نقطه نظرات در انتهای صفحه) پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهد بود.

با توجه به تعدد تماس های دریافتی از طریق تلفن، زمان انتظار می تواند طولانی باشد.بدین منظور توصیه می گردد جهت ارتباط سریع با ما، از طریق ایمیل اقدام نمائید. لطفاً در متن ایمیل شماره تماس قابل دسترس، نوع دقیق درخواست شما (برای مثال ویزا، اقامت، پناهندگی، تائید مدارک و غیره) حتماً ذکر شود. در صورت درخواست راجع به پرونده های ویزا که دردست بررسی می باشند، حتماً ذکر شود که درخواست در مرکز VFS یا مستقیماً در سفارت تحویل داده شده است.

سفارت نسبت به دلالان که برای گرفتن وقت مصاحبه و دیگر خدمات از شما مبالغی را مطالبه میکنند – از جمله آژانس های مسافرتی و اشخاصی که در جلوی سفارت به شما پیشنهاد میدهند - هشدار جدی میدهد! این افراد هیچ گونه ارتباطی با سفارت ندارند. برخی از این دلالان پیشنهاد مدارک جعلی نیز ارائه می نمایند. ارائه اسناد جعلی پیامد های سنگین برای مثال محرومیت از صدور ویزا را به همراه دارد.

توجه: با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ویزا می بایست زمانی حدور 3 الی 4 ماه برای ارائه درخواست و وقت مصاحبه در نظر گرفت. از این زمان کافی را برای صدور ویزا در نظر بگیرید تا سفر پیش روی شما طبق برنامه محقق شود.

خواهشمند است توجه داشته باشید:

1. درخواست ویزا حداکثر سه ماه پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده قابل ارائه می باشد. سفارت توصیه میکند درخواست ویزا حداکثر 4 هفته پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده ارائه شود.

2. برای نوزادان و خردسالان نیز می بایست وقت مصاحبه در نظر گرفته شود.

3. برای روادید های نوع C و نوع D درخواست وقت مصاحبه «VISA» و در صورتی که در نظر دارید در اتریش تحصیل کنید و یا درخواست دیگری برای اقامت بیش از 6 ماه را دارید می بایست وقت مصاحبه جهت «AUFENTHALT» (اقامت) درخواست نمائید. تعویض وقت های مصاحبه امکانپذیر نمی باشد.

4. پرداخت هزینه های کنسولی و ویزا در سفارت و منحصرا به یورو امکانپذیر است.

5.  سفارت از تاریخ 3 نوامبر 2013 منحصرا مدارکی که توسط مترجمین رسمی زبان آلمانی قوه قضائیه ایران که به زبان آلمانی ترجمه شده اند را در چارچوب درخواست های ویزا میپذیرد

 بررسی درخواست های روادید «فقط» زمانی انجام میشود که شرایط زیر احراز شده باشند:

 هزینه

 محققین و دانشمندان خارجی در اتریش

 هنرمندان خارجی در اتریش

VFS Global

مرکز مشترک درخواست روادید (Joint Visa Application Centre)

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان 5)، مرکز هروی، طبقه چهارم

شما میتوانید پس از اخذ وقت مصاحبه از طریق مراجعه به سایت (لینک)، درخواست ویزای نوع C خود را نزد مرکز خدمات ویزای VFS Global (به نشانی فوق) ارائه نمائید. تعیین وقت مصاحبه به صورت آنلاین و یا مستقیما در مرکز VFS «رایگان» می باشد. 

اخذ پذيرش از دانشگاه های رایگان آلمان و اتریش و سایر کشورها با كمترين هزينه
- ثبت نام خوابگاه
-مشاوره رايگان و مصاحبه سفارت
- اخذ ويزاي توريستي شينگن و دوره های زبان
-وکیل پناهندگی
تماس با ما :

www.andishepooyan.ir

09121148966

ستارخان جنب پل تاج پلاك٥٩٢

انديشه پويان هيچ شعبه اي ندارد

88080308

66514111

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir