#شركت_كاريابي_انديشه_پويان

ه

اندیشه پویان

    

اقامت کاری دانشجو در آلمان

اقامت جستجوی کار دانشجویان در آلمان

برای دانشجویان اقامتی ۱۸ ماهه صادر میشه و در این بازه ۱۸ ماهه اجازه هرگونه فعالیت کاری وجود داره؛ اما پس از ۱۸ ماه می‌بایست کاری مرتبط با مدرک تحصیلی پیدا کنند. درباره این اقامت هم شنیدم که قابل تمدید هست.

نکته ی خیلی خیلی مهم اینه که به هرحال اون افرادی که مسئول صدور اقامت شما هستن، انسان هستند و ممکنه باهتون راه بیان؛ ممکن هم هست نیان. بستگی به اون طرف داره و نحوه ی برداشتش از قوانین. البته در نظر داشته باشین که همه چی در چارچوب قوانین پیش میره به هرحال.

در اینجا توضیحات خوبی برای دانشجویانی که در آلمان تحصیل کردن ارائه شده.
قانون رسمی مربوط به این اقامت رو میتونین در بند چهارم این لینک مطالعه کنین.

مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار آلمان

در ایمیلی که از سفارت آلمان دریافت کردم به مدارک ذیل جهت اپلای کردن برای Jobseeker visa اشاره شده:
بروزرسانی ۰۱ خرداد ۱۳۹۷: وب‌سایت سفارت آلمان در تهران دستخوش تغییراتی شده و بالاخره توضیحاتی برای ویزای جستجوی کار آلمان اضافه شده که در این لینک می‌تونین مطالعه کنین. همینطور بخش‌هایی از مطلب هم مجدداً با اطلاعات جدید ویرایش شدن.

‌‌نکته: تمام کپی‌ها می‌بایست در کاغذ A4 باشند، حتی اگر مدرک اصلی سایزی متفاوت دارد!
دو سری از تمامی مدارک مربوطه برای درخواست روادید را به صورت جداگانه در دو دسته و به ترتیب ذیل مرتب نمائید.

فرم ویزا یا همون Application Formعکس جدید گذرنامه‌ای-بیومتریک به ابعاد ۳۵ در ۴۵ میلی‌متر (نباید از ۶ ماه قدیمی‌تر باشه) (لینک اطلاعات سفارت)پاسپورت (امضا شده) و کپی از صفحات اصلی (۲ و ۳) روی کاغذ A4شناسنامه همراه با ترجمه رسمی انگلیسی یا آلمانیتأییدشده توسط سفارت آلمان در تهرانمدرک محل اقامت در آلمان مثلا رزرو هتل، یا دعوتنامه‌ی غیررسمی از خویشاوندان یا دوستان که آدرس دقیق مشخص نوشته شده باشه به همراه کپی کارت شناسایی یا پاسپورت اون شخص و مجوز اقامتمدرک تحصیلی (حداقل کارشناسی)، همراه با ترجمه‌ی رسمی و تایید شده توسط سفارت آلمان در تهرانتاییده ZAB مبنی بر مورد قبول بودن مدرک تحصیلی در آلمان و همچنین معتبر بودن دانشگاه. هردو مورد با استفاده از وبسایت Anabin قابل بررسی هست و می‌بایست پرینت صفحه به هنگام درخواست ویزا ارائه بشن. (سوالات مربوط به ZAB و ارزشیابی مدرک تحصیلی، فقط در مطلب مربوطه. این سوالات دیگر زیر این مطلب تایید نخواهند شد)سوابق کاری و تحصیلی مانند توصیه نامه از کارفرما و یا اساتید به زبان آلمانی یا انگلیسیرزومه‌ کاریانگیزه‌نامه (Motivation Letter) که حداقل به موارد زیر پاسخ بده:تخصص شما و برنامه‌ی کلی زندگیبه دنبال چه نوع کار و سمتی هستید؟چرا کشور آلمان رو انتخاب کردین و قصد کاریابی در آلمان دارین؟در کدام مناطق و شهرهای آلمان قصد کاریابی دارین؟ چرا؟نرد کدام کارفرماها قصد اقدام دارید؟ اگر با کارفرمایی قرار مصاحبه گذاشتید یا از قبل ارتباط برقرار کردین، مدارک مربوطه رو همراه پرونده ارائه کنین.اگر با زبان آلمانی آشنایی ندارین، توضیح بدین که چرا؟ آیا برنامه‌ای برای یادگیری دارید یا فکر می‌کنین در حوزه تخصص شما در شروع نیازی به تسلط به زبان آلمانی نیست؟وضعیت سکونت شما در آلمان چگونه خواهد بود؟ (حتی بهتره آدرس محل سکونت یا هتل رو هم ارائه کنین)مدارکی که اثبات کنه در طول ۶ ماه قادر به ساپورت هزینه‌ها به میزان حداقل ۴۳۲۰ یورو هستیدمثل گردش حساب و … (که در اینصورت در ویزای شما قید میشه که باید این رقم رو موقع ورود به آلمان همراه داشته باشین و پس از ورود در یک حساب بانکی در آلمان بلوکه بشه (Sperrkonto)و یا یک تعهدنامه رسمی (Verpflichtungserklärung) از شخصی ساکن آلمان مبنی بر بعهده گرفتن هزینه‌هاگواهی مبنی بر تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی، در صورت وجود. (دوستانی بودن که سفارت تاکید داشته باید مدرک ارائه کنن و دوستانی هم بودن که بدون مدرک ویزا گرفتن)بیمه‌ی مسافرتی ۶ ماهه با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو

برای آماده کردن مدارک، رزومه کاری و انگیزنامه پیشنهاد می‌کنم این مطلب رو بهمراه صحبت‌هایی که در قسمت نظرات شده مطالعه کنین.

اخذ پذيرش از دانشگاه های رایگان آلمان و اتریش و سایر کشورها با كمترين هزينه - ثبت نام خوابگاه -

مشاوره رايگان و مصاحبه سفارت -

اخذ ويزاي توريستي شينگن و دوره های زبان -

وکیل پناهندگی

تماس با ما : 

www.andishepooyan.ir

09121148966

ستارخان جنب پل تاج پلاك٥٩٢

انديشه پويان هيچ شعبه اي ندارد

88080308

66514111

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir

 

برچسب ها: 

اقامت کاری دانشجو در آلمان

مهاجرت دانشجویی آلمان

ویزای جستجوی کار در آلمان

کار و تحصیل در آلمان و اتریش