تحصیل در آلمان

تحصیل در مقطع لیسانس (Bachelor) در آلمان

 

تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان متقاضیان فراوانی دارد. طول مدت زمان تحصیل لیسانس در آلمان بین 6 تا 8 ترم است.مقطع لیسانس در آلمان شامل رشته‌های مختلفی است که هر کدام به صورت خیلی عالی آموزش داده می‌شوند. در مقطع لیسانس، زبان تحصیل در دانشگاهها در اکثر رشته‌ها زبان آلمانی است و فقط در تعداد محدودی از رشته‌ها تحصیل به زبان انگلیسی انجام می‌شود، البته همان رشته‌هایی هم که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود یا در رشته‌های خیلی خاص است یا در دانشگاههای خصوصی ارائه می‌شود. اگر دانشگاه شما به زبان انگلیسی باشد، برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت، نیاز به زبان آلمانی دارید.

 

تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس در آلمان

 

برای تحصیل در مقطع لیسانس باید دارای حداقل نمره 6 آیلس باشید. در مقطع لیسانس، فقط در تعداد محدودی از رشته‌ها ارائه می‌شود و در بعضی از دانشگاهها(معمولا دانشگاههای خصوصی) ارائه می‌شود. هزینه دانشگاههایی که در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی است بر اساس رشته خیلی متفاوت است و تا 20000 یورو در سال هم می‌رسد. امکان تحصیل در رشته‌هایی مثل حقوق، پزشکی، دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود ندارد. همچنین اگر به زبان انگلیسی هم بخواهید تحصیل کنید، برای دریافت ویزای دانشجویی به زبان آلمانی نیاز دارید.

 

تحصیل به زبان آلمانی در مقطع لیسانس

 

برای تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به حداقل نمره B1 زبان آلمانی است. البته این مدرک برای دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از سفارت کفایت می‌کند، ولی در تعدادی از رشته‌ها نیاز به نمره زبان B2 هست. با زبان آلمانی تقریبا در تمام رشته‌ها و دانشگاههای آلمان می‌توان تحصیل کرد. هزینه تحصیل به زبان آلمانی در مقطع لیسانس در دانشگاههای آلمان تقریبا رایگان است و فقط مبلغی بابت خدمات دانشگاه پرداخت می‌شود.

اگر هدفتان تحصیل در رشته‌های خاصی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازس و حقوق هست، قطعا ملزم به یادگیری زبان آلمانی هستید.

نتیجه:

برای تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان قطعا پیشنهاد مشاوران استادی پلن به شما، تحصیل به زبان آلمانی است. چون انتخابهای بیشتری برای رشته و دانشگاه دارید. همچنین هزینه تحصیل شما خیلی کمتر می‌شود و امکان پیدا کردن شغل در حین تحصیل برای شما بیشتر می‌شود. چرا که برای کار کردن قطعا نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارید.

البته که برای دریافت ویزای تحصیلی، نیاز به یادگیری زبان آلمانی(حداقل مدرک B1) دارید.

http://www.Andishepooyan.ir

09121863346

09121148966

 

برچسب ها: